Angleščina 9

PETEK, 8. 1. 2021

Naslov ure: Project work part 2

Nadaljuj s pisanjem  življenjepisa slavne osebe. Ko končaš, preberi svoje besedilo še enkrat in preveri, če si upošteval vsa navodila.

Na koncu svoje besedilo poslikaj in pošlji na mail svoji učiteljici. Najbolj zanimivi članki bodo objavljeni v šolskem časopisu na koncu šolskega leta.

ČETRTEK, 7. 1. 2021

Naslov ure: Project work, Biography of a film star

V zvezek napiši življenjepis nekega filmskega, glasbenega ali športnega zvezdnika za šolski časopis. To nalogo boš delal dve uri. Najprej si naredi načrt svojega projektnega dela in zberi informacije o izbrani osebi.
Tvoj prispevek za časopis bo uspešen, ko boš sledil naslednjim navodilom:

1. Besedilo napiši v štirih odstavkih: Introduction (uvod), The past (preteklost), Fame (slava), Changes (spremembe).
  2. Obvezno uporabi vsa vprašanja iz učbenika str. 31 pod naslovom Project task in dodaj še več informacij.
  3. Pri pisanju uporabi bogato besedišče in pravilne jezikovne strukture.
  4. Besedilo poveži z naslednjimi vezniki in časovnimi predlogi: at first, then, after that, after a while, whenever, before, in the future.
  5. Besedilo zapiši s svojimi besedami in ne uporabi strategije copy/paste (kopiraj in prilepi).
  6. Življenjepis naj vsebuje od 150 do 250 besed.

TOREK, 5. 1. 2021

Naslov ure: VIDEOKONFERENCA, ICT: computers
Učna ura bo potekala ob 12. uri preko videokonference. Vabilo in povezavo najdete v našem TJA kanalu znotraj eAsistenta.

Morda vam bo všeč tudi...