ANGLEŠČINA 6e

SREDA, 13. 1. 2021

Naslov prve ure: SCHOOL SUBJECTS

Danes boš osvajal besedišče o šolskih predmetih. V zvezek zapiši naslov SCHOOL SUBJECTS – ŠOLSKI PREDMETI in zapiši vse, ki jih že poznaš. Ko to narediš, odpri učbenik na str. 34 n. 1a in prepiši tiste, ki jih še nimaš. Šolske predmete prevedi in tudi ilustriraj. Pomagaj si s slovarjem PONS na spletu ali slovarjem zadaj v DZ.

Na povezavi TUKAJ si pomagaj z izgovorjavo.

Reši še naloge  v DZ str. 28. Slušna naloga je v kanalu v eAsistenta.

Ne pozabi učiteljici v kanal TJA v eAsistenta napisati,  da si nalogo opravil-danes do 18.00.

Naslov druge ure: MY TIMETABLE

V zvezek svoj urnik spremeni v angleščino. Novega naslova ne potrebuješ. To pomeni, da vse slovenske besede v urniku spremeniš v angleške. Pomagaj si z urnikom v učb. str. 34.

Ne pozabi učiteljici v kanal TJA v eAsistentu napisati,  da si nalogo opravil-danes do 18. ure.

TOREK, 12. 1. 2021

Naslov prve ure: Videokonferenca, REVISION

Učna ura bo potekala ob 10.15 preko videokonference. Vabilo in povezavo najdete v našem kanalu znotraj eAsistenta.

Naslov druge ure: Describing a pet- OPIS HIŠNEGA LJUBLJENČKA.

V zvezek opiši svojega hišnega ljubljenčka ali pa hišnega ljubljenčka, ki bi ga želel-a imeti. Pomagaj si tudi z opisi na učnih listih petkove ure. V uvodu ga predstavi, potem opiši njegove telesne značilnosti in kaj z njim rad počneš. Na koncu pa v zaključku še povej kaj zanimivega o njem oz. njej in zaključi svoj opis.

Opis bo uspešen, ker:

• bo dolg od 80-100 besed
  • ima odstavke (uvod, jedro in zaključek)
  • ima pravilno zapisane besede
  • ima slovnično pravilno zapisane povedi (uporaba is, has got, likes)
  • je zanimiv

Opis poslikaj in ga pošlji učiteljici na mail-danes do 18. ure.

Morda vam bo všeč tudi...